Pályázat

Moderáljuk együtt Tinnye forgalmát!

Czuczor Szabolcs, 2019.06.22 21:03

Pályázat felhívás A CZMB Műszaki Fejlesztő és Képzőművészeti Betéti Társaság (továbbiakban Kiíró) pályázatot ír ki közúti forgalom-moderálás fejlesztése témakörében, melynek keretén belül 2 kategóriában várja a pályázók jelentkezését:

I. kategória

Olyan kütyüt szeretnénk, ami képes a vizsgált útszakaszon elhaladó járművek sebességét megmérni és rendszámát felismerni, amit aztán az interneten továbbít egy feldolgozó központba.

Célunk egy olyan automatizált, informatikai (telekommunikációs) hálózatba köthető, emberi felügyeletet nem igénylő, időjárási viszontagságoknak ellenállóvá tehető kompakt műszaki megoldás fejlesztése, ami települések belterületének közúti forgalmában részt vevő járművek sebességének valós idejű mérésére és forgalmi rendszámának azonosítására alkalmas.

A fejlesztés célja a mérési pontokon áthaladó járművek sebességének mérése, valamint további mérési pontokkal hálózatba kapcsolva a járművek forgalmi rendszáma alapján a közúti forgalom településen keresztül történő áramlásának monitorozása, illetve átlagsebesség mérésének és kijelzésének későbbi lehetővé tétele.

A I. kategóriában kizárólag jogtiszta és igazoltan saját, illetve nyílt forrásból eredő pályamunkák vehetnek részt.

Műszaki követelmények

Adatvédelmi szempontból a fejlesztés által esetleg rögzített kép, valamint az azon látható járművek felismert forgalmi rendszáma nem hagyhatja el az eszközt. A forgalmi rendszámok rendszeren belül kizárólag egyirányú kódolással továbbíthatóak.

A fejlesztésnek olyan formában kell megvalósulnia, hogy az utólagos burkolással, pára-, csapadék- és hőszigeteléssel, minimális mesterséges hőszabályozással, illetve szellőztetéssel elviselje a Magyarországon jellemző időjárási viszontagságokat (hőmérséklet, páratartalom, csapadék, szél) és ezek ne befolyásolják működését, valamint az általa szolgáltatott adatok pontosságát.

Ugyancsak fontos követelmény, hogy a fejlesztés hosszabb távú üzemeltetéséhez emberi beavatkozásra ne legyen szükség, gondozásra és karbantartásra pedig csak minimális mértékben, azaz minél nagyobb időközönként.

A fejlesztés folyamán célul kell kitűzni a késztermék kompakt méretezését is, hogy az közvilágítási, elektromos vagy telekommunikációs póznákon biztonságosan és a közúti vagy gyalogos forgalmat nem zavaró vagy veszélyeztető módon rögzíthető legyen.

Energia felhasználási szempontból törekedni kell a működtetéshez szükséges minél kisebb energia igényre, valamint a minél kisebb adatforgalommal járó hálózati kommunikációra. Rendelkezésre állási és energia megtakarítási szempontból pozitív tényező, ha a napenergia általi energia utánpótlás és az akkumulátoros szünetmentesítés fogadására készen áll a fejlesztés.

Részteljesítés lehetősége

A pályázat kiírása nem korlátozza a pályázót oly' módon, hogy benyújtott pályamunkája egymagában megfeleljen az összes műszaki követelménynek, amennyiben az egy másik pályamunkával összevonva kiegészítik egymás funkcióit és együtt teljesítik a követelményeket. A pályázat kiírójának jogában áll a követelmények nem teljes körű teljesítése esetén részarányos pályázati javadalmazást megítélni.

Pályamunkák jogviszonya

Kiíró a pályázó által benyújtott pályamunkát vagy annak terveit CC-BY licenc szerint kezeli. E szerint Kiíró a pályaműveket szabadon

megoszthatja, (másolhatja és terjesztheti bármilyen módon vagy formában) és átdolgozhatja (származékos műveket hozhat létre, átalakíthatja és új művekbe építheti be) bármilyen – akár üzleti – céllal is.


II. kategória

Szeretnénk egy forgalmasabb útszakasz közeli helyszínt, ahol felállíthatjuk (vagy kerítéshez erősíthetjük) a póznánkat, rajta a fent említett kütyünkkel. Ha kaphatunk áramot meg netet is, az még szuperebb lenne.

Célunk az olyan tinnyei lakosokkal való együttműködés, akik saját lakóingatlanjuk területén a fejlesztés idejére helyszínt tudnak biztosítani a tesztelés alatt álló eszköz(ök) olyan módon történő elhelyezésére (póznára vagy kerítésre történő rögzítésére), ami révén az eszköz képes ellátni az I. kategóriában megfogalmazott feladatait.

Műszaki követelmények

Olyan helyszínek pályázhatnak, ami a mérési pont területéül szolgáló közút szakaszra közeli és közvetlen rálátást biztosít. Optikai elven működő, pontosabban képrögzítésen alapuló megoldás kihelyezése esetén a mérés nyilvánosan is megközelíthető helyszínén (pl. kerítés melletti járdaszakaszon) egy kamerával megfigyelt terület feliratú tábla lesz elhelyezve, ami alatt kényelmesen elolvasható magasságban részletes adatvédelmi információkat teszünk közzé.

- A pályázat elbírálásakor előnyt jelent, ha a helyszínt biztosító pályázó elektromos áramot és internetes hálózati kapcsolatot is tud biztosítani az eszköz működtetése és tesztelése számára.

Az a nyertes pályázó, akinek pályamunkáját Kiíró elfogadta és a megállapított pályázati díjazás ellenében a fentiek szerint helyszínt biztosít Kiíró számára, utólagosan nem léphet fel Kiíró felé bármi nemű helyhasználati, elektromos áram fogyasztási (ha van) vagy internet adatforgalmi (ha van) díjjal kapcsolatos követeléssel. E feltétel elfogadásáról felek szerződésben foglalt megállapodást írnak alá.

Pályázat

Pályázók köre

Pályázó lehet minden olyan magyarországi természetes személy, akinek állandó lakcíme Tinnye településre van bejelentve. Pályázó lehet továbbá minden olyan jogi személy, aminek székhelye Tinnye településre van bejelentve.

Pályázat benyújtása

A pályamunkák benyújtásának határideje 2019. december 31.

A pályázatra való jelentkezés történhet telefonon, e-mail-en (lásd láblécet) vagy Kiíró honlapjának üzenetküldőjén keresztül. Az ezzel kapcsolatos adatvédelmi tudnivalók ugyancsak Kiíró honlapján olvasható.

A beérkezett pályamunkák kiértékelése és elbírálása folyamatosan történik, ezért Kiíró fenntartja a jogot arra, hogy a pályázatot a fent megjelölt dátumnál korábban is lezárhatja.

Pályázat elbírálása és díjazása

A pályázat kiírója a pályázat teljes keretösszegét bruttó 200 000 Ft-ban (azaz bruttó kettőszázezer forintban) határozza meg, melyet a két kategória díjazásra ítélt pályázói között oszt szét. Várható részesedés az I. kategóriában 70-80%, a II. kategóriában 20-30%, ami a nyertes pályázatok számának és minőségének függvényében változhat.

A pályamunkákat a pályázat kiírója (CZMB Műszaki Fejlesztő és Képzőművészeti Betéti Társaság) együttműködő partnerei közreműködésével bírálja el, az odaítélt pályázati díjazás részarányait saját hatáskörben állapítja meg. Kiíró fenntartja a jogot arra, hogy amennyiben nem érkeznek megfelelő szakmai színvonalú vagy műszaki tartalommal bíró pályázatok, úgy nem osztja ki a teljes keretösszeget. Lásd még az I. kategória Részteljesítés lehetősége c. pontját.

A nyertes pályázatok díjazottjainak kifizetése természetes személy(ek) számára személyi jövedelemként (Kiíró általi adóelőleg és járulékok előzetes levonásával és az erről kiállított adóigazolás átadásával), jogi személy(ek) számára egyszeri, szerződéses megbízásként számla ellenében történik. A nyertes pályázatok kifizetésére az I. kategóriában a megvalósult műszaki megoldás kipróbált bemutatását követő 30 napon belül, II. kategóriában pedig az I. kategória pályamunkáinak beérkezését követően, a pályázóval kötött helyszín használati szerződés megkötését követő 30 napon belül kerül sor.

A pályázat elbírálásának eredménye ellen fellebbezni nem lehet, jogi út kizárva.

Címkék

2019 hardver, pályázat, szoftver, társadalmi, Tinnye

Oszd meg: